TJ Sokol Jezernice - TJ Sokol Čekyně

3. 9. 2024
První domácí zápas odehráli naši muži v neděli 1.9.2024 se soupeřem z Čekyně,která loni spadla z okresního přeboru a určitě má ambice se vrátit.
Zápas se hrál od začátku ve vysokém tempu a šancemi na obou stranách.Soupeř byl aktivní,skvěle hrál do těla,mnohdy,ale až za hranicí pravidel.Ve 34 minutě jsme z nohy Jakuba Simona zahrávali volný přímý kop a výstavní gól určil stav utkání na 1:0.Do poločasu už nikdo neskoroval,přesto,že šance byly na obou stranách.Jen bylo vidět,zjevnou nervozitu soupeře,který zřejmě očekával,že se porazíme sami.
Druhý poločas byl podobný jako ten první,soupeř nás zatlačil a hne 3 minuty po hvizdu srovnal na 1:1.Trošku nás to rozhodili a tahali jsme za kratší konec.V 65. minutě,po zákroku v naší šestnástce, měl soupeř výhodu pokutového kopu a proměnil.V tu ránu jsme prohrávali.Hned 3 minuty nato, rozehrál Kuba Simon narychlo přímý kop na zadní tyč,kde číhal David Šimeček,který přes protihráče dostal míč za brankovou čáru a bylo srovnáno 2:2!Soupeři tento gól vzal vítr z plachet a my začali plnou parou usilovat o třetí gól.V 83 minutě se nám to podařilo,míč překročil brankovou čáru,ale rothodčí byl daleko a dal na neférový výrok AR z Čekyně a gól neuznal.Chvíli nato Kuba Simon z podobného místa jako v první půli trefil spojnici.Zápas skončil bohužel 2:2 a šlo se na penalty.Ty postupně proměnili Chytil,Král,Kulhánek,Simon,Hrbáček.A protože soupeři Kuba Hromada jednu penaltu chytil,vyhráli jsme 3:2.A bereme 2 body,ale pachuť křivdy cítím,ještě dneska.hlavně proto,že hned po zápase golman Čekyně bez skrupulí přiznal,že náš 3 gól byl naprosto regulerní a míč byl za čarou.
No co se dá dělat.rozhodčí Menšík zápas vůbec nezvládl.A určitě to poškodilo celý obrázek zápasu.Ať už kvůli tomu neuznańému gólu nebo několika špatně posouzených soupeřových faulů a neustálých nadávek ne jeho osobu.Soupeř může být rád,že odjel jen se 3 žlutými kartami.
TJ Sokol Jezernice - TJ Sokl Čekyně 3:2 (PK5:4) (1:0)
Góly:Simon 34.min..,Šimeček 68.min.