TJ Sokol Polkovice-TJ Sokol Jezenice

3. 9. 2024
Všechny zdravím.Protože jsem včera na zápase nebyl,shrnutí od Zdenka Dohnala. Zdravím všecny fanoušky a příznivce Jezernického fotbalu. Tak jsme se dočkali začal nám nový soutěžníi ročník okresní soutěže 2024/25. K prvnimu utkaní jsme zajížděi na hřiste do Polkovic. V letni přestávce jsme posili náš kadr o několik hráčů(Hromada , Bureš , Simon , Kovařík , Král , Kubica). Ale bohuzel jsme odehrali jen jedno přípravné utkaní a to ještě jeste z důvodu dovolených v značně oklestěnésestave a nebylo teda možné si vyzkoušet ideálni sestavu pro soutěžní zápasy. Do Polkovic už jsme jeli ve skoro kompletní sestavě.Trochu jsme jeli s obavami jak bude vypadat terén v Polkovicich , ale nebylo to tak hrozné.K zapasu jsme nastoupili v této sestavě: Hromada J. , Špalda P. , Mareček T. , Hruška D. , Dubský P. , Šimeček D. , Kovařík M. , Chytil S. , Simon J. , Kulhánek D., na střídani byli připraveni: Špalda J. , Špalda R. , Remeš R., Bureš Š. , Raška J. Král L. ,. Hralo se za úmorného vedra!! V prvnim poločase jsme byli více aktivnim mužstvem a vytvorřili si několik šanci , ale ty skončily buď mimo branku a nebo je zlikvidoval domácí brankář. Až v 35 minutě jsme se konečně dočkali a Standa Chytil po důrazném presinku na domáciho obrance šel sam na brakáře a s přehledem ho obstřelil 0-1! Jenze za 5 minut bylo vyrovnano! To si vybrala naše stoperska dvojice slabši chvilku a domací z první vážne šance a střely na bránu ve 40 minutě vyrovnali na1-1! Potom už se prvni půle dohrála bez vážnějšíich šanci na obou stranach. Do druhé půle jsme nastupovali s vědomim že jsme lepším celkem , akorat musíme naší uzemni převahu a hlavně šance proměnit! V druhe půli jsme měli stale herní převahu , ale domaci hrozili brejky z nakopávaných mičů za naši obranu , které se v čele s brankarem Hromadou dařilo eliminovat a když uz došllo k zakončení, tak budto mimo bránu a nebo zasáhl náš brankář. My jsme měli jak už jsem psal uzemni převahu , ale z důvodu našich nepřesných přihravek jsme je nedokázali dotáhnout do gólových šancí. Až v 60 minute se v tomto zapase velice aktini Chytil dostal zase sám před brankáře , ale v tísni zakončil jen do brankáře. Až v 71 minutě se nám konečné podařilo skórovat. Po volnem přímem kopu, po faulu na Špaldu J. se prosadil po závaru v šestnáctce domacích dorážkou Kovařík M., 1-2! Domácím už značně docházely síly a v 80 minutě po faulu brankáře na Špaldu J. jsme meli výhodu pokutoveho kopu. Pokutový kop s přehledem proměnil Chytil S., 1-3! Naše mužstvo se definitivně tímto golem uklidnilo a domaci už smířeni s porážkou už zápas jen dohrávali. Přesto se nám ještě podařilo po nebojácném průniku Špaldy R. a jeho skvělé nahrávce na zakončujícího Kulhánka D. skórovat v 90 minutě na 1-4! Tímto výsledkem zapas skončil. Chtel bych poděkovat všem hráčům za predvedený výkon na hřišti a za to , že i přesto že se nám v některých fázíich zapasu nedařila kombinace tak odhodlaně šli za vítězstvím! Bylo vidět, že nám chybí herní souhra s novými hrači, ale věřím ,že se to bude stále jen zlepšovat! Chtěl bych poděkovat i fanouškům , kteří vážiili dalekou cestu a přijeli nás povzbuzovat!
TJ Sokol Polkovice - TJ Sokol Jezernice 1:4 (1:1) Góly:35min. a 80 min.(pen.)Chytil,71min.Kovařík,90min.Kulhánek.